Patroni

Pěvecký sbor

Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

S radostí přijímám patronát nad novým pěveckým sborem Cancioneta Praga. S jeho vznikem se otevírá další generaci dětí a mladých lidí příležitost pěstovat lásku ke zpěvu a předávat ji druhým. Přeji sboru Cancioneta Praga, aby svým hlasem dával lidem naději v dobro, víru v přátelství a pocit, že největší bohatství umění spočívá v tom, co uchová naši dobrou mysl a vzpomínky.

PDF verze ke stažení

Jakub Hrůša, dirigent

Poznal jsem vás doposud jako mimořádně talentovaný, pracovitý a charismatický ansámbl, který má před sebou krásnou budoucnost – obzvlášť budete-li na sobě všichni pracovat s tak úžasným entuziasmem, jaký jste měli do této chvíle.

PDF verze ke stažení

Jana Boušková, harfistka

Je mi cti být patronkou vašeho vynikajícího pěveckého sboru Cancioneta Praga a této nabídky si nesmírně vážím. Vaše zasloužené umělecké úspěchy sleduji již od počátku vzniku sboru a je pro mě vždy velkým potěšením s vámi spolupracovat.

PDF verze ke stažení

In memoriam

Miroslav Košler, sbormistr

Blahopřeji vám k vynikajícímu výkonu na zahajovacím koncertu, kterým jste všechny posluchače ujistili, že znáte správnou cestu vašeho dalšího směřování. Interpretanční jistota a radost z projevu je pro mne zárukou, že Cancioneta Praga dosáhne k novým metám a setrvá na špičce českého sborového umění. K tomu vám přeji úspěch v hledání nových, mladých partitur.

PDF verze ke stažení